Menu Zamknij
Slide
Slide

Połączenie laktoferyny LF95 Mediferrin™ i rozpuszczalnego błonnika akacjowego Fibregum® oraz witaminy C.

Lactinova® Błonnik rozpuszczalny z laktoferyną LF95 to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego w postaci saszetek z proszkiem, zawierającym połączenie laktoferyny LF95 Mediferrin™ (o 95% czystości) i rozpuszczalnego błonnika akacjowego Fibregum® oraz witaminy C.

Kto powinien przyjmować Lactinova® Błonnik rozpuszczalny z laktoferyną LF95?

błonnik

Błonnik rozpuszczalny z laktoferyną LF95 Lactinova® przeznaczony jest dla osób dorosłych, w tym kobiet w ciąży.

Do postępowania dietetycznego:

 • w zaburzeniach perystaltyki jelit (zaparcia), stanach zapalnych i chorobach jelit (tj.: zespół jelita drażliwego, zespół nieszczelnego jelita),
 • w zaburzeniach składu mikrobioty jelit (m.in.: w trakcie i po antybiotykoterapii),
 • w zaburzeniach wchłaniania żelaza,
 • w zaburzeniach glikemii,
 • wspomagająco w procesie odchudzania.
 • Właściwości błonnika rozpuszczalnego
 • Co to jest laktoferyna?

Właściwości błonnika rozpuszczalnego

Błonnik z drzewa akacji Fibregum™ to rozpuszczalny błonnik pozyskiwany ze starannie wyselekcjonowanego soku gumy akacjowej wydzielanego z łodyg i gałęzi drzew akacjowych. To nieulegający strawieniu polisacharyd o właściwościach prebiotycznych, przeciwzapalnych i bifidogennych. Fibregum™ wykazuje wysoką tolerancję jelitową. Ponadto Fibregum™ zwiększa uczucie sytości, wpływa na uczucie pełności i zmniejszenie spożycia kalorii.

Co to jest laktoferyna?

Laktoferyna to endogenne białko odpowiadające m.in. za przyswajanie żelaza. Występuje w osoczu oraz siarze większości ssaków. Jest wytwarzana przez nabłonek śluzówki i neutrofile i jest uwalniany przez te komórki w odpowiedzi na bodźce zapalne. Zmniejsza przepuszczalność jelit, wspierając barierę jelitową i zapewnia ochronę przed infekcjami bakteryjnymi, jak i wirusowymi oraz nieswoistymi stanami zapalnymi jelit. Wykazuje również właściwości immunomodulacyjne, a nawet przeciwnowotworowe.

Jak stosować Lactinova® Błonnik rozpuszczalny z laktoferyną LF95?

Dorośli, w tym kobiety w ciąży: zalecana dzienna dawka do spożycia – doustnie 1 do 2 saszetek. Zawartość saszetki należy rozpuścić w letniej wodzie (200ml), do całkowitego rozpuszczenia. Produkt najlepiej przyjmować rano przed porannym posiłkiem. Zaleca się przyjmować przez okres co najmniej 3 miesięcy. W zależności od indywidualnego zapotrzebowania lekarz może zalecić inne porcje do spożycia.

Składniki

Fibregum™ organiczny błonnik roślinny (z akacji), laktoferyna bydlęca LF95 Mediferrin™ (z mleka), kwas L-askorbinowy (witamina C), substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu.

błonnik

Jakie są korzyści z przyjmowania produktu?

błonnik

Połączenie błonnika Fibregum™ oraz laktoferyny z witaminą C zapewnia synergistyczne działanie składników, w zakresie stymulacji wzrostu przyjaznej mikroflory jelit oraz poprawy wchłaniania żelaza.

 • Przywracanie prawidłowej perystaltyki jelit, ograniczanie zaparć i stanów zapalnych towarzyszącym chorobom jelit (IBS, czy tzw. zespół nieszczelnego jelita).
 • Stymulacja wzrostu korzystnej mikroflory jelit (stymulacja Lactobacillus i Bifidobacterium).
 • Poprawa wchłaniania żelaza, zwłaszcza istotne dla ciężarnych (ograniczenie porodu przedwczesnego).
 • Regulacja glikemii (poprawa parametrów biochemicznych związanych z cukrzycą).
 • Zmniejszenie uczucia sytości, oraz ograniczenie przewlekłego stanu zapalnego, będącego u podstaw otyłości.

Wolny od glutenu i substancji słodzących.

Może być stosowany przez diabetyków oraz osoby będące na diecie FODMAP*

Zawiera białko mleka krowiego.

* Fermentable Oligosaccharides, Disaccharides, Monosaccharides and Polylos czyli fermentujące oligo-di monosacharydy oraz poliole – to grupa krótkołańcuchowych węglowodanów słabo wchłanianych, szybko fermentujących, o wysokim ciśnieniu osmotycznym.

STOSOWANIE

Jest niekompletnym środkiem spożywczym. Nie jest odpowiedni do stosowania jako jedyne źródło pożywienia. Nie powinien być spożywany przez osoby niemające określonej choroby, zaburzeń stanu zdrowia lub schorzeń, których dotyczy zamierzone stosowanie. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu.

WARUNKI PRZECHOWYWANIA

Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu w temperaturze poniżej 25°C, w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wilgocią. Chronić przed bezpośrednim nasłonecznieniem i źródłem ciepła. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

*CFU – jednostka tworząca kolonię (ang. Colony-forming Unit)